Časté dotazy

a

Nebojte se ozvat

Fungujeme 24/7

a

podpora@mamapp.cz

Reagujeme v řádu hodin, i o víkendu :-).


Nejčastější dotazy


U cca 3 % uživatelek s iPhonem dojde k situaci, kdy AppStore nespáruje platbu s aplikací. Je třeba v nastavení aplikace stisknout tlačítko "Obnovit PREMIUM", čímž se z aplikace vyšle signál do AppStore a aplikace se odemkne. Nemusíte se bát, k opětovnému zaplacení nedojde. Nevidíte-li toto tlačítko, pak máte zastaralou verzi aplikace. Prosím, stáhněte si poslední verzi a aplikujte náš návod výše.

PROMO kód můžete získat u svého gynekologa, spolupracuje-li s MAMApp. Dále je možné ho zakoupit v našem e-shopu, kam vstoupíte skrze tlačítko "Koupit PROMO kód" na hlavní stránce MAMApp. Po zakoupení PROMO kódu (platba je možná pouze převodem) Vám do emailu dorazí faktura a PROMO kód s odkazem na aktivaci PROMO kódu. Na aktivační stránku se můžete dostat také skrze tlačítko "Uplatnit PROMO kód", které najdete na hlavní stránce MAMApp. Doporučujeme PROMO kód kopírovat a vkládat, aby nedošlo k záměně písmenek L a I, nuly a písmene O apod. Aby se aplikace přepnula do PREMIUM verze, doporučujeme aplikaci zavřít a pak otevřít. Neobdržela-li jste po zaplacení PROMO kód a e-mail z MAMApp jste nenašla ani ve SPAMU, prosíme, napište nám na podpora@mamapp.cz.

Články aktualizujeme vždy, když je třeba, tedy poměrně často :). Nevidíte-li aktuální informace, je možné, že Vaše aplikace načítá obsah z Vaší mezipaměti, kde jsou uložená starší data. To je typické pro uživatelky, které aplikaci používají delší dobu. Dopočujeme proto uživatelkám, které aplikaci používají např. pro vícero těhotenství, aby si mezipaměť aplikace promazaly (v nastavení telefonu).

Stáří těhotenství se počítá podle data poslední menstruace (PM). V praxi však stáří těhotenství bývá korigováno během prvního trimestru, a to při vyšetření ultrazvukem. Během ultrazvukového vyšetření měří lékař hodnotu CLR (temenokostrční délku), která se udává v milimetrech. V 1. trimestru roste embryo (plod) rychlostí cca 1-2 mm denně. Nejpřesněji lze provést dataci těhotenství při hodnotě CRL cca 20-40 mm (8. -10. týden), kdy lze parametr CRL měřit nejsnáze a nejpřesněji, protože embryo (plod) se prakticky nepohybuje a je relativně snadno zobrazitelný. Určení stáří těhotenství je tedy nejpřesnější během screeningu v 1. trimestru, kdy se provádí tzv. "první velký ultrazvuk" (do 14. týdne). Aplikace MAMApp PREMIUM umožňuje libovolně změnit stáří těhotenství (záložka Nastavení - Upřesnit stáří těhotenství), pokud je Vaše těhotenství do 22+6. Jakmile nastavíte těhotenství starší než 22+6, anebo jste-li již po 22+6, není možné stáří těhotenství upravit.

Tato funkce umožňuje sledovat nové těhotenství. V případě, že jste znovu těhotná a chcete znovu používat těhotenskou aplikaci MAMApp, můžete tímto tlačítkem aplikaci restartovat. Pozor, dojde k resetu, tedy vynulování všech dat včetně PREMIUM členství. Zůstává pouze Anamnéza.

To je možné, ba pravděpodobné. Termíny "Těhotenských poraden" určuje Váš lékař. V Harmonogramu najdete Těhotenskou poradnu např. v 35. týdnu, Vy ale můžete být objednána k lékaři ve 34. týdnu. To však vůbec nevadí: vyplníte výsledky vyšetření do 35. týdne. Důležité je, že jste lékařem sledována v pravidelných intervalech a že výsledky vyšetření jsou v pořádku. Obecná rada: výsledky vyšetření v poradně se zapisují do nejbližší Těhotenské poradny, kterou najdete v Harmonogramu aplikace. Genetické screeningy či laboratorní vyšetření najdete v Harmonogramu vždy v určitém rozpětí týdnů. Tato rozpětí odpovídají doporučením České gynekologické a porodnické společnosti. Naopak např. návštěva zubaře či internisty může proběhnout ve zcela jiném týdnu, než uvádí Harmonogram péče. Je tomu proto, že neexistují žádná konkrétní doporučení pro tato vyšetření.

Nemůžete-li platit kartou přímo z aplikace, lze zakoupit PREMIUM skrze PROMO kód v našem e-shopu. Platit můžete převodem, anebo platební kartou. PROMO kód si můžete objednat zde.

Platby probíhají vždy mezi uživatelkou a AppStore (či Google Play). MAMApp do těchto plateb nijak nezasahuje a nemá o nich detailní přehled. Došlo-li ke stržení platby dvakrát, pak prosím starší z plateb stornujte.
Na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch:
1) Přejděte do Nastavení > [vaše jméno] > iTunes a App Store.
2) Klepněte na své Apple ID a potom na Zobrazit Apple ID. Možná se budete muset přihlásit svým Apple ID. Pokud používáte Rodinné sdílení, budou se v historii nákupů zobrazovat nákupy provedené pod vaším Apple ID, ale už ne nákupy ostatních členů rodiny. Jestli se chcete podívat na nákupy ostatních členů rodiny, přihlaste se pomocí jejich Apple ID.
3)Přejetím směrem nahoru přejděte k části Historie nákupů a klepněte na ni. Kliknutím na Více pod cenou položky zobrazíte, kdy jste si tuto položku koupili nebo stáhli (toto datum se může lišit od data fakturace). Taky tu uvidíte název zařízení, na kterém jste ji koupili. Pokud potřebujete pomoct s fakturací konkrétní položky v historii nákupů, například pokud jste si ji koupili omylem nebo jsme vám ji naúčtovali dvakrát, klikněte na Nahlásit problém. Opakované poplatky se dají změnit zrušením nebo změnou předplatného.
Více na: https://support.apple.com/cs-cz/HT204088

Máte-li Android, prosím, pošlete nám obě účtenky, které Vám Google Play vygeneroval a poslal do emailu. Potřebujeme znát číslo transakce - začíná písmeny "GPA".


V prvé řadě nás Vaše situace velmi mrzí, ale hlavu vzhůru! Toto se stává zhruba 15 % žen, že těhotenství skončí během prvního trimestru. Aplikace MAMApp s tímto počítá: dojde-li k ukončení těhotenství do 12+6, je potřeba vytvořené těhotenství v aplikaci ukončit. Prosím, přejděte do nastavení aplikace a zadejte "Ukončit těhotenství". Až opět otěhotníte a budete vytvářet nové těhotenství, aplikace si Vás bude "pamatovat" a zůstane Vám PREMIUM. Hodně štěstí! :-)
těhotenská aplikace       těhotenská aplikace

a

Nebojte se ozvat

Fungujeme 24/7

a

podpora@mamapp.cz

Reagujeme v řádu hodin, i o víkendu :-).

Zvýhodněná cena MAMApp PREMIUM na našich stránkách

MAMApp PREMIUM za 79 Kč!

PROMO kód v ceně 79 Kč aktivující MAMApp PREMIUM

si můžete zakoupit v našem e-shopu zde.